Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mechanický přenos informací

Na rohu Dlážděné ulice v Praze, kde dnes sídlí úřad pro jadernou bezpečnost, bylo v osmdesátých letech minulého století generální ředitelství Potravinářského obchodu a ředitelství podniku Potraviny středočeský kraj. Budova nestačila a tak ekonomický úsek byl v sousední budově. Patra byla v podstatě ve stejné výši, technicky nebyl problém probourat dveře, ale na konci chodby sídlilo zvláštní oddělení. Zvláštní oddělení nejen názvem, ale i chováním. Postarší dáma, no něco mezi domovnicí a čarodějnicí, měla trezor, co v něm netuším. Občas do něj ukládala mojí modrou knížku (pro mladší ročníky: doklad o osvobození od vojenské služby), kterou jsem musel odevzdat před cestou do mírně kapitalistické ciziny. Jednou jsem ji zapomněl uložit a musel jsem se vrátit z přechodu Medvědovo, nepomohli telefonáty, prosby, musel jsem ji odevzdat osobně. Tak tato dáma si nepřála, aby se kolem dveří jejího zvláštního oddělení procházelo do sousední budovy, aby se nějaký narušitel vloudil do méně hlídané budovy a zaútočil na její trezor.

Přišli jsme proto se zlepšovacím návrhem, jak překonat tuto barieru. Nápad to byl skvělý, ale nebyl v souladu se závěry XVII sjezdu KSČ a proto nebyl přijat. Rehabilitace po roce 1989 jsme se nedočkali.

 

Pro Ing. Danu Drábovou Ph.D. předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost připojuji přepis bezpečnostních prvků, pokud by ve svém úřadě chtěla použít náš zlepšovák.

 

NOSNÍK NÁRAZNÍKU

NÁRAZNÍK KOŠOVÝ

REVIZNÍ LÁVKA NOSNÍKU

 

BEZPEČNOSTNÍ VESTA SE ZÁVĚSEM

 

SEKUNDERNÍ SYNCHRONIZOVANÁ SOUSTAVA ZVONKOZPYTNÁ / CLINC, CLINC, A JEŠTĚ CLINC CONTROL SYSTÉM/

 

PRVEK JSS / JEDNOTNÁ SIGNÁLNÍ SOUSTAVA/

 

SAMOOBSLUŽNÝTRANSPORTNÍ RUČNĚ ŘÍZENÝ, EL. ENERGII ŠETŘÍCÍ, EKOLOGICKY PŘÍNOSNÝ, POMĚRNĚ DOBŘE DOSTUPNÝ KOŠ DRÁTĚNÝ

 

 

Fotografie